کانون جوانان تاريخانه مقدم بازديدکنندگان عزيز را گرامی ميدارد

 

دانشی که در جهان است را تنها در جهان میتوان يافت نه در کنج اتاق

   

:: اخباری از برگزاری اجلاسیه شهدای دامغان

   
         
   

پیام دکتر علی لاریجانی ریاست محترم مجلس شورای اسلامی به اجلاسیه شهدای دامغان

با قدردانی از پیگیری نماینده محترم مردم دامغان، جناب آقای دکتر علی لاریجانی خطاب به اجلاسیه ۶۲۵ شهید دامغان، یاد این شهیدان را گرامی داشتند.

 

متن این پیام به شرح ذیل است :

بسم الله الرحمن الرحیم

گرامیداشت و تکریم مقام شهدا در واقع تقدیر از ایثار، فداکاری، مقاومت و پایداری در برابر دشمنان می باشد که نتیجه آن عزت و سربلندی برای مردم بزرگ ایران و برای تاریخ یک ملت پرافتخار می باشد.

بخشی از تاریخ و هویت هر ملتی را دلاوری ها و پایمردیها در مقابل هجوم بیگانگان و یورش متجاوزین تشکیل می دهد که این حماسه آفرینی ها هیچگاه از حافظه تاریخی ملت فراموش نخواهد شد.

شهادت مرتبه عالی و تجلی عینی از آرمانخواهی، رشادت و ایثار است و به واقع نقطه اوج دلدادگی و ایمان به جهاد در راه خدا میباشد که باید در برابر این همه عظمت و بزرگی سر تواضع فرود بیاوریم . شهیدان بزرگوار رویاها وآرمان های صادقانه ای داشتند که سر و جان خویش را در راه آن نثار کردند تا آنچه از سعادت و نیکبختی در نظر خداوند طلب میکردند به آن دست یابند و سرافرازی دنیا و آخرت را به دست بیاورند.

شهرستان دامغان با داشتن مردمی متدین، ولایتمدار و انقلابی همواره نقش مهمی در صحنه های انقلاب و نظام داشته است و حضور جوانان و رزمندگان این منطقه در عرصه دفاع مقدس و تقدیم ۶۲۵ شهید والامقام و تعداد زیادی جانباز و ایثارگر، گواهی بر معنا یافتن روحیه دوستداری و پیروی از دستاورد های انقلاب می باشد . همچنین وجود دو شهید گرانقدر یعنی شهید سید حسن شاهچراغی و شهید ابوالقاسم داوودالموسوی(موسوی دامغانی) که وظیفه خطیر نمایندگی و وکالت مردم را بر عهده داشتند، به یقین بیانگر میزان ارادت و مرتبت ایمان اهالی این شهرستان به اسلام وکشور می باشد.

این شهیدان سرافراز نماینده که تربیت یافته خاندان روحانی و مکتب اهل بیت (ع) می باشند با بهره مندی از علوم و معارف دینی ومکتبی و روش های سیاسی و انقلابی به چهره های متعهد و مبارز تبدیل گشته و توانستند نقش فراوانی در خدمت به انقلاب و نظام داشته باشند.

برگزاری مراسم و آیین تکریم شهدا که درود خداوند به تمامی آن ها باد، فرصت مغتنمی است که در آن میتوان به بررسی و تبیین شخصیت و وجوه فکری واعتقادی این عزیزان گرانقدر پرداخت.

در پایان ضمن تجلیل از دستندرکاران همایش معنوی و ارزشمند بزرگداشت مقام ۶۲۵ شهید پرفروغ شهرستان دامغان، امیدوارم همه ما بتوانیم در مسیر زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان ارجمند به وظیفه دینی و ملی خویش با تمام توان عمل کنیم.توفیق روز افزون همه عزیزان را در خدمت به آرمان های شهدا و ایثارگران را از خداوند متعال مسِئلت می کنم.

علی لاریجانی

رییس مجلس شورای اسلامی

**********************

   
   

سردار باقرزاده سخنران ویژه برنامه پایانی اجلاسیه شهدای دامغان

تا ساعاتی دیگر ویژه برنامه پایانی اجلاسیه شهدای شهرستان دامغان با سخنرانی سردار باقرزاده فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) با حضور با شکوه مردم ولایتمدار دارالمومنین برگزار خواهد شد. به گزارش ستاد خبری اجلاسیه شهدای شهرستان دامغان، آیین ویژه برنامه پایانی اجلاسیه شهدای شهرستان دامغان امشب با حضور پرشور امت ولایتمدار این شهرستان با سخنرانی سردار باقرزاده فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) شهرستان دامغان برگزار خواهد شد. قرائت پیام دکتر علی لاریجانی ریاست محترم مجلس شورای اسلامی به اجلاسیه شهدای شهرستان دامغان توسط دکتر رستمیان نماینده محترم مردم شریف دامغان در مجلس شورای اسلامی،بیان خیرمقدم توسط ابوالشهید حضرت آیت الله ترابی امام جمعه محترم دامغان از دیگر برنامه های ویژه برنامه پایانی عظیم ترین رخداد فرهنگی شهرستان دامغان در سال  ۹خواهد بود. همچنین سید جواد هاشمی هنرمند برجسته و متعهد کشوری مجری آیین برگزاری اجلاسیه شهدای شهرستان دامغان خواهد بود. اجرای برنامه های متنوع فرهنگی با موضوع فرهنگ ایثار و شهادت، پخش مجموعه فیلم های ماندگار سال های دفاع مقدس و سایر برنامه نیز در جریان برگزاری مراسم پایانی اجلاسیه شهدای شهرستان دامغان صورت خواهد پذیرفت. آیین ویژه برنامه پایانی اجلاسیه شهدای شهرستان دامغان پس از برگزاری مجموعه ای از برنامه های اجلاسیه شهدای شهرستان دامغان طی هفته های اخیر، امروز پنج شنبه ۳۰ بهمن ماه ۹۳ همراه با اقامه نماز جماعت مغرب و عشا در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) شهرستان دامغان برگزار خواهد شد.

**********************

   
   

جلسه ستاد اجلاسیه شهدای شهرستان دامغان

جلسه ویژه ستاد اجلاسیه شهرستان دامغان دوشنبه ۱۳ بهمن ماه در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید. در این جلسه که با مدیریت علی اصغر مجد فرماندار شهرستان دامغان برگزار گردید روسای ادارات و دانشگاه ها و نهادهای دولتی حضور داشتند .

ابتدا مهندس مجد رئیس ستاد اجلاسیه شهدای دامغان از مسئولین گزارش فعالیت های انجام شده ای که درمصوبات جلسات قبل بود را خواستار شد.
در ابتدا حجت الاسلام میرکو رئیس اداره اوقااف شهرستان دامغان قول مساعدت مالی را داد .
سپس علی ابادیان نماینده بنیاد شهید بیان کرد : بنیاد شهید اطلاع رسانی و پخش کارت دعوت خانواده شهدا را انجام خواهد داد و در جهت فضا سازی شهری مساعدت خواهد کرد .
حاجی پروانه نماینده مصلی نیز از اختیار قرار دادن مصلی از جمله ۲۴ بهمن تا روز اصلی اجلاسیه خبر داد
آقای طالبی ریاست اداره ارشاد دامغان نیز از قرار دادن سالن ارشاد ، تهیه کتاب و محصولات فرهنگی خبر داد. مهندس یوسفی رئیس اداره برق نیز آمادگی کامل خود را در همه جهات اعلام کرد .
سپس رئیس اداره مخابرات دامغان نیز از تقویت آنتن تلفن و اینترنت در هفته اجلاسیه خبر داد .
سپس نیکخواه نماینده مجمع امور صنفی از ایجاد ایستگاه صلواتی خبر داد و روشنفکر روابط عمومی شهر داری و شورای اسلامی شهر گفت :بحث تبلیغات شهری و چاپ کارت دعوت، نصب المان میدان شهدا با شهرداری بود که کار ها روی روال است.
دکتر بصیری رئیس دانشگاه دامغان نیز مسئولیت چاپ نشریه وتکثیر dvd را یه عهده گرفت.
در پایان نیز اقای مجد بیان کرد : در خواست ما این است که در این فرصت باقی مانده ارتباط خود را با دبیر خانه اجلاسیه بیشتر کنید
من خودم تصمیم گرفتم روزی یک بار به دبیر خانه سر بزنم و از نزدیک با کار اعضای ستاد آشنا شوم.

**********************

نشست خبری ستاد اجلاسیه شهدای شهرستان دامغان

عصر روز دوشنبه ۱۳ بهمن ماه دبیر خانه اجلاسیه شهدا میز بان خبرنگاران واصحاب رسانه شهرستان دامغان بود تا برنامه های اجلاسیه را از رئیس ستاد اجلاسیه مهندس مجد فرماندار دامغان ودبیر ستاد اجلاسیه سرهنگ پاسدار سید محمد رضا حسینی فرمانده سپاه ناحیه دامغان دریافت کنند .

ابتدا مجد فرماندار دامغان ضمن تبریک دومین روز از دهه فجر، یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی را گرامی داشت. سپس تقدیر و تشکر ویژه ای از عوامل و دستندرکاران اجلاسیه و مخصوصا سرهنگ حسینی داشت .


سپس محمد رضا حسینی شرح کامل برنامه را اعلام کرد .
پنچشنبه ۲۳ بهمن:برنامه میثاق با شهدا در ۵۰ مزار شهدا شهرستان با دو پرچم متبرک حرم امام حسین(ع) و امام رضا (ع).
جمعه ۲۴ بهمن :برنامه کوهپیمایی عمومی مردم در منطقه طزره و برنامه موتور سواری ملی در پیست موتور کراس دامغان .
شنبه ۲۵ بهمن :برنامه شب خاطره ها در حسینه حضرت ابوالفضل (ع).
یکشنبه ۲۶ بهمن :برنامه بصیرتی با حضور دکتر صفار هرندی .
دوشنبه ۲۷ بهمن :برنامه شبی با قران در مسجد امیرالمومنین(ع).
سه شنبه ۲۸ بهمن :جنگ دفاع مقدس در سوله ورزشی دانشگاه ازاد اسلامی
پنجشنبه ۳۰ بهمن :برنامه اصلی اجلاسیه
و در ضمن رو نمایی از یک جلد فرهنگ نامه شهدا ، چاپ ۸ کتاب خاطرات فرماندهان شهید و رونمایی از سالنامه ویژه شهدای شهرستان که حاوی عکس و وصیتنامه شهداست .

**********************

آغاز ساخت مستند فاخر شهدای دامغان

مستند عظیمی که با همکاری صداوسیمای مرکز سمنان قرار است ساخته شود تصویربرداریش آغاز شد .
این مستند که تصاویری از شهدای دامغان و بعضی خانواده های آنهارا به تصویر میکشد با حمایت اجلاسیه شهدا قرار است ساخته شود که این روزها در حال تصویر برداری و مصاحبه است و قرار است تصاویری از آن در روز اجلاسیه پخش شود

**********************

دیدار با مادر سردار شهید محمد علی مشهد

در راستای ساخت مستند فاخر شهدای دامغان ، به منزل مادر شهید محمد علی مشهد رفتیم . مادر شهید بسیار اهل دل بود و با گرمی از ما پذیرایی کرد . حاضر نبود ما پذیرایی نشده شروع به کار کنیم .شروع کرد و از خاطرات کودکی شهید تا شهادتش برای ما گفت و از بزرگیش و محبوبیتش . انشالله متن مصاحبه را پخش خواهیم کرد.

**********************

آغاز مسابقات فوتسال محلات، اجلاسیه شهدای دامغان

دومین مسابقات فوتسال پایگاه های محلات، جام اجلاسیه شهدای شهرستان دامغان افتتاح گردید.
این مسابقات که با حضور ۱۲ تیم در سالن ورزشی شهدای گمنام شهرستان دامغان شروع شد . در مراسم افتتاحیه مسابقات که با حضور سرگرد خوشقدم جانشین سپاه ناحیه دامغان، سرهنگ مطلبی نژاد فرمانده حوزه مقاومت بسیج الهادی(ع) و آقای ایمانیان از اعضا شورای شهر دامغان برگزار گردید سرهنگ مطلبی نژاد خوشامد گویی به اعضا تیم ها اعلام کرد و ادامه داد این مسابقات با نام و خاطر ۶۲۵ شهید دامغان و اجلاسیه شهدای دامغان برگزار میگردد پس باید اخلاق شهدایی را اسوه خود قرار دهیم.

**********************

فضا سازی و تغییر چهره شهر برای آماده سازی اجلاسیه

این روزها اگر از خیابان ها و محلات شهری دامغان عبور کنیم علاوه بر فضاسازی ها و پرچم هایی که به مناسبت دهه مبارک فجر نصب شده و چشمانمان را خیره میکند بنر ها وفضاسازی های اولیه اجلاسیه نیز آغاز شده است.

البته در حال حاضر چندین بنر در میادین اصلی مثل میدان شهدا، میدان امام خمینی(ره)، میدان امام علی(ع)،بلوار شمالی،میدان امام حسین(ع)،میدان فرهنگ و … نصب شده که قرار است تا پایان هفته بعد فضاسازی به شکل دیگری تبدیل شود مثل ورود ادوات نظامی، سنگربندی و آذین بندی که چهره شهر را تغییر خواهد داد انشالله

   
         
   

منبع: سایت اجلاسیه شهدای دامغان

   
         
 

 

نظر شما درباره این مطلب

 

 نام و نام خانوادگی

 آدرس  ایمیل

 نظرات شما:

 
   

 

بازگشت

   
     

 

دامغان

 
 

فرهنگ مهدويت

 
 

در محضر ولایت

 
 

تاریخ دامغان

 
 

اسناد تاريخی

 
 

اماکن تاريخی

 
 

اماکن مذهبی

 
 

گویش دامغانی

 
 

شهرها و روستاها

 
 

جاذبه های طبیعی

 
 

سفرنامه های دامغان

 
 

خبرنامه نگاه جوان

 
 

مطبوعات و خبرگزاریها

 
 

دارالایتام امام سجاد

 
 

پیوندها 

 

> تبليغاتسفارش تبليغات:

0232-5253699


> لينکهای مربوط به اين صفحه

 
 

copy right © 2008-2012 Tarikhaneh.com all right reserved .all graphics copy right by Tarikhaneh