کانون جوانان تاريخانه مقدم بازديدکنندگان عزيز را گرامی ميدارد

 

دانشی که در جهان است را تنها در جهان میتوان يافت نه در کنج اتاق

   

:: رستخیز بهار؛ تجدید خاطرات دیرین، در ضمیر زمان و زمین

   
 

در طلیعه رستخیز بهاری، بهین فرصتی است تا درباره خویشتن خویش بیاندیشیم و این آخرین ساعات منتهی به تحویل سال نو را با تأمّلی عالمانه پیرامون آنچه بودیم و هستیم و خواهیم شد، سپری سازیم. دیدگان هوشیار هماره با چشم عبرت به مرگ و حیات طبیعت می نگرند و در زلال چشمه سار فکرت، گرد و غبار غفلت از دل و جان می شویند تا تجدید خاطرات دیرین در ضمیر زمان و زمین را که «بهار» نام دارد، به احسن حال، مبدّل کنند. جوهر خاک که با تجلّی مهر، جان تازه می گیرد و فصلی ناخوانده از زندگی آغاز می شود، «قیامت کبری» رُخ نموده و به عالمیان، حقیقت معلوم معاد را خبر می دهد.

و باز با این پرسش وجدان مواجه می شویم که در کوله بار عمر چه نهان داشتید و برای فرداهای سخت پیش روی، ره توشه تان چیست؟ و عجب کار صعبیست پاسخ گفتن به این سؤال! اگر همین لحظه از ما جویا گردند که عمر گرانمایه را چگونه گذراندید؟ بسیاری چون من بنده، باید سر به زیر افکنده، با شرمساری عرضه دارند که «اللهم احملنی علی عفوک و لا تحملنی علی عدلک». مطلع سال جدید شمسی با ایام شهادت مظلومانه جگرگوشه پیامبر اعظم (ص)، امّ ابیها حضرت فاطمه زهرا (سلام ا... علیها) تقارن یافته و بدین سبب، برکت بزرگی نصیب ایرانیان محبّ اهل بیت عصمت گشته است.

باشد که همچون همیشه، حرمت و تقدّس «فاطمیّه» را از عمق وجود پاس بداریم و مجالس سوگواری صدیقه طاهره را با حضوری آگاهانه، به عرصه ابراز دوستیِ اهل بیت طهارت (س) تبدیل نموده و مشمول دعای خاصه حضرت ولی ا... الاعظم (ارواح العالمین له الفداء) شویم. اینک که آفتاب زمستان به لب بام بهار رسیده و گردش ایام، نویدبخش عید باستانی نوروز است، صمیمانه ترین تبریکات را به محضر هم استانی های عزیز بویژه دامغانی های اصیل و مهربان تقدیم داشته و بهترین تقدیرها را برای ملت بزرگ ایران، رهبری عظیم الشأن آن و آحاد خدمتگزاران به دین و آئین الهی مان مسئلت می نمایم. به امید روزهایی سرشار از صلح، دوستی، معنویت و اخلاق برای ایران و ایرانی.
 

 
 

نویسنده: شهاب الدین بنائیان / هفته نامه کویر مورخ 26 اسفند 1393 شماره 1058

 
         
   

 

نظر شما درباره این مطلب

 

 نام و نام خانوادگی

 آدرس  ایمیل

 نظرات شما:

   
     

 

دامغان

 
 

فرهنگ مهدويت

 
 

در محضر ولایت

 
 

تاریخ دامغان

 
 

اسناد تاريخی

 
 

اماکن تاريخی

 
 

اماکن مذهبی

 
 

گویش دامغانی

 
 

شهرها و روستاها

 
 

جاذبه های طبیعی

 
 

سفرنامه های دامغان

 
 

خبرنامه نگاه جوان

 
 

مطبوعات و خبرگزاریها

 
 

دارالایتام امام سجاد

 
 

پیوندها 

 

> تبليغاتسفارش تبليغات:

0232-5253699


> لينکهای مربوط به اين صفحه

 

 
 

copy right © 2008-2012 Tarikhaneh.com all right reserved .all graphics copy right by Tarikhaneh