کانون جوانان تاريخانه مقدم بازديدکنندگان عزيز را گرامی ميدارد

 

دانشی که در جهان است را تنها در جهان میتوان يافت نه در کنج اتاق

   

:: دامغان در سالی که گذشت از نگاه سایت تاریخانه / بخش چهارم

   
         
   

فرمانداری و شهرداری، یکدیگر را از دخالت در کار هم برحذر داشتند

در سال قبل، یکی از شایعاتی که با مصاحبه های پی در پی شهردار دامغان و فرماندار این شهر، رنگ واقعیت به خود گرفت، بروز اختلافاتی میان شهرداری و فرمانداری بود. عمده این اختلافات به مسائلی ارتباط داشت که بنا به گفته طرفین، جزئی از حوزه اختیارات آنهاست و به دیگری مربوط نیست.

   
   
 

کودکان خیابانی؛ واقعیت یا خیال؟!

خبر فعالیت 450 کودک خیابانی در دامغان که توسط یکی از مسئولان شهری مطرح شده بود، در نشریات و خبرگزاری های کشور بازتاب گسترده ای یافت، به نحوی که این مطلب با واکنش برخی از مقامات عالی استان مواجه شد. اگر چه آمار 450 کودک خیابانی مندرج در خبر بدین صورت اصلاح گشت که منظور 450 کودک کار بوده است ولی بازتاب این خبر در رسانه ها بصورتی شد که تا چندین روز در صدر اخبار وبلاگ ها و... قرار داشت. پرداختن به این مطلب از 2 جهت حائز اهمیت است: اول آنکه؛ مسئولان و رسانه ها باید در انعکاس اخبار جلسات، دقت بیشتری را معمول دارند و نکته دوم؛ توجه مقامات ذیربط به واقعیت داشتن اصل این خبر است و باید اذعان داشت؛ مسئولی که مطلب فوق را بیان داشته، خود از کارشناسان حوزه اجتماعی می باشد و بایسته است تا ضرورت اهتمام به اصل موضوع، تحت الشعاع درستی یا نادرستی آمارها و... قرار نگیرد.  همچنین این نکته را نباید از نظر دور داشت که اگر آمار 450 نفر صحیح نیست، آیا دستگاه دیگری می تواند آمار مستندی غیر از آنچه بیان شد را ارائه دهد؟!

 
   
 

انتشار خبر جعلی دستگیری 45000 معتاد در شهر 65000 نفری دامغان؟!

از جمله گاف های بزرگ در سال گذشته که موجب شد تا نام دامغان مدت ها به عنوان تیتر اول اخبار شبکه های مختلف تلویزیون و سایت های مهم خبری قرار گیرد، اشتباه خبرنگار یا خبرگزاری فارس در ارائه آمار مرتبط با مصاحبه خبری یکی از مسئولان انتظامی بود، به شکلی که دستگیری 45 نفر از معتادان در شهر دامغان را با اضافه نمودن سه صفر ناقابل (؟!) به دستگیری 45000 معتاد در دامغان تغییر داد و باعث شد تا یکی از شگفت انگیزترین اخبار سال 1387 در شهری شکل بگیرد که به زور می توان 20-30 خبر قابل توجه را در عناوین اخبار آن پیدا کرد.

 
   
 

نامزدها با کوله باری از وعده ها، رفتند...

اگر ایام انتخابات مجلس را به یاد بیاورید، وعده های نامزدی را که با شعار ساخت یک کارخانه بزرگ به صحنه آمده بود و می گفت اگر رأی بیاورم یا رأی نیاورم فلان کارخانه را خواهم ساخت. فراموش نمی کنید. حالا خبر قابل عرض اینکه؛ سال گذشته نه از ساخت کارخانه خبری شد و نه از این برادر منتظرالوکاله که مثل گذشته رأی نیاوردند، اطلاعی بدست آمد. البته این وعده دادن ها و انجام ندادن وعده ها، برای مردم ما عادی شده است تا آنجا که آنرا جزئی از شیرینی هر انتخاباتی می دانند؟!

 
   
 

1   2   3   4   5

 
 

ادامه دارد...

 
 

 

نظر شما درباره این مطلب

 

 نام و نام خانوادگی

 آدرس  ایمیل

 نظرات شما:

 

 
   

بازگشت

   
         
     

 

دامغان

 
 

فرهنگ مهدويت

 
 

در محضر ولایت

 
 

تاریخ دامغان

 
 

اسناد تاريخی

 
 

اماکن تاريخی

 
 

اماکن مذهبی

 
 

گویش دامغانی

 
 

شهرها و روستاها

 
 

جاذبه های طبیعی

 
 

سفرنامه های دامغان

 
 

خبرنامه نگاه جوان

 
 

مطبوعات و خبرگزاریها

 
 

دارالایتام امام سجاد

 
 

پیوندها 

 

> تبليغاتسفارش تبليغات:

0232-5253699


> لينکهای مربوط به اين صفحه

 

بخش اول

بخش دوم

بخش سوم

بخش پنجم

 
 
 

copy right © 2008-2012 Tarikhaneh.com all right reserved .all graphics copy right by Tarikhaneh