رونمایی از کتاب "مبانی دینی اقتصاد مقاومتی" به قلم آیت الله نعیم آبادی

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس،‌ آیت‌الله نعیم‌آبادی، نویسنده کتاب و نماینده ولی فقیه در هرمزگان پیش از ظهر امروز در مراسم رونمایی کتاب مبانی دینی اقتصاد مقاومتی گفت: این کتاب در چهار فصل به بررسی و کنکاش شکر به‌عنوان شناخت سرمایه‌ها و بهره‌وری اولین گام در اقتصاد مقاومتی، احسان به‌عنوان کلید مقاوم‌سازی اقتصاد و قناعت برای زندگی گوارا و همچنین آسیب‌شناسی اقتصاد مقاومتی پرداخته است.

وی افزود: در حوزه اقتصاد مقاومتی دینی کارهای ناتمام بسیاری وجود دارد و شایسته است پژوهشگران و محققان حوزه‌های علمیه و دانشگاه تحقیقات جامعی را ارائه داده و خلا پژوهشی در این حوزه را پر کنند.
نعیم‌آبادی تاکنون سی و پنج کتاب و پژوهش ریشه‌دار در حوزه مفاهیم اجتماعی دین اسلام منتشر ساخته که بازخوانی تعالیم تربیتی اسلام و بررسی آن‌ها برای مطابقت با شرایط روز جامعه از ویژگی‌های آثار اوست.


آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی در سال  هزار و سیصد و بیست و سه در خانواد‌ه‌‌ای روحانی در شهرستان دامغان پا به عرصه وجود گذارد.

از اوان کودکی با علم‌آموزی در مکتب‌خانه و سپس با ورود به تهران و تحصیل در آموزش و پرورش گام به وادی معرفت نهاد و با حضور در حوزه پر برکت علمیه قم آن را به کمال رساند.

وی دروس حوزوی را نزد اساتید بزرگ حوزه همچون مرحوم آیت‌الله العظمی گلپایگانی و مرحوم آیت‌الله العظمی شیخ مرتضی حائری و مرحوم آیت‌الله العظمی محقق داماد و شهید دکتر مفتح فرا گرفت.

لازم به ذکر است این مراسم با حضور آقایان حضرت آیت ا.. حاج آقا غلامعلی نعیم آبادی و وزیر محترم دادگستری و آقای دکتر رهبر و همچنین آقای دکتر حسن سبحانی و جمعی از مسئولین شهرستان و معاون پژوهشی دانشگاه و نیز دامغانیان دوست دار علم و فرهنگ در فرهنگسرای شفق به همت شهرداری تهران برگزار گردید.
 

منبع: خبرگزاری فارس

 

بازگشت

 

copy right © 2008-2010 Tarikhaneh.com all right reserved. all graphics copy right by Tarikhaneh