کتاب "دعوت ابراهیم" به قلم توانای دکتر حسن سبحانی منتشر شد

 

مقدمه :

شهريور سال 1364 و هنگامي كه سي و يك سال داشتم به حج تمتع رفتم جوان بودم و دانشجويي كه در حال به پايان بردن دوره فوق‎ليسانس مدرسي  اقتصاد بودم. تنها آمده بودم با همراهاني از بعضي از فاميل‎هاي دور و نزديك و ديگران كه قرابت خاصي نداشتيم روحاني كاروان ما پيرمردي آشنا به مسايل حج و مجرب بود و مي‎گفت بيست يا بيست و پنج بار به حج آمده است. به هنگام ترك مدينه حاجي آقا (روحاني كاروان) گفت: كه از خداوند بخواهيد تا دوباره شما را به مدينه بخواند. و اين دعا را تكرار كنيد كه اللهم العود ثم العود. ثم العود. خدايا مرا به اين ديار برگردان و من  اين دعا را با خلوص نيت بر زبان مي‎راندم در عين حال نمي‎دانستم كه آيا بازگشتی به مدينه خواهد بود يا خير و يا اين كه باز هم به مكه مي‎آيم يا رخ در نقاب خاك كشيده و از دور دست‎ها سفر خود را به آسمان آغاز مي‎كنم درحالي‎كه در حسرت زيارت مجدد مدينه و مكه هستم. البته آرزويم اين بود كه وقتي بار ديگر مي‎آيم حكومتي متفاوت در سرزمين وحي بر سر كار باشد.

سال‎ها گذشت و من توفيق حج تمتع ديگري را پيدا نكردم البته دو بار به عمره آمدم يك بار با همسرم و يك بار ديگر خانوادگي كه هر سه فرزندم سميه،‌ابوذر و عمار به همراه مادرشان حضور داشتند و سفري بسيار مغتنم و سازنده بود. اينك آبان ماه سال 1389 و ذي‎القعده سال 1431 هجري قمري است و خداوند آن درخواست من را مبني بر بازگشت و حج ديگري اجابت كرده است و من پس از بيست و پنج سال به همراه همسرم عازم سفر بيت ا... الحرام هستم در اين ربع قرن بر من چه‎ها كه نرفته است. بيست و پنج سال پيرتر شده‎ام و سال‎هاي زيادي را به طرق مختلف گذرانده‎ام نگاه و تحليل و توان و امكانات من با آن سال تفاوت بسيار كرده است. خوب يا بد اكنون در آستانه 57 سالگي و در ميانگين سن زائرين امسال اعزامي از ايران هستم خداوند را براي اين امكان برگشتن به سرزمين‎ وحي سپاسگزارم. حقيري در انبوه زائرين آمده از سراسر ممالك اسلامي و ذره‎اي ناچيز در عظمتي بسيار با شكوه كه اينك مراسم حج واجب خود را عملياتي مي‎كنند. آري به دعوت ابراهيم (ع) در سرزمين وي حضور يافته‎ام و چه دعوت افتخارآميزي و چه حضور با شكوهي.

دعوت ابراهیم توسط انتشارات نگاه دانش به آدرس خیابان انقلاب خیابان دوازده فروردین ساختمان ناشران پلاک ۲۷۱ طبقه ۲ واحد ۴ ، به شماره تلفن ۶۶۹۵۴۸۹۲ و پایگاه اینترنتی www.negahedanesh.com منتشر شده است .

منبع: وبلاگ دکتر حسن سبحانی

بازگشت

 

copy right © 2008-2010 Tarikhaneh.com all right reserved. all graphics copy right by Tarikhaneh