اعتياد يعنی خوگرفتن و وابسته شدن جسمی‌، روانی و عصبی فرد به مواد مخدر كه ترك يا فرار از آن ناممكن و يا بسيار مشكل است

 اسلامی راد: فرمانداری‌ها با جديت بيشتری در عرصه مبارزه با مواد مخدر مداخله كنند 

رييس دبيرخانه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان سمنان گفت: فرمانداري‌ها به‌عنوان شوراهاي فرعي مبارزه با مواد مخدر شهرستان‌ها با اطلاع كامل از وضعيت اعتياد به مواد مخدر و روان‌گردان‌ها در سطح شهرستان با جديت بيشتري در عرصه مبارزه با مواد مخدر مداخله كنند. 

به گزارش روابط عمومي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان سمنان، حسن اسلامي‌راد با حضور در سومين جلسه كميته درمان و حمايت هاي اجتماعي با بيان اينكه اماكن مخروبه و مناطق آلوده در سطح شهر، پاتوق مناسبي براي معتادين جهت مصرف، خريد و فروش و توزيع مواد مخدر محسوب مي‌شود، افزود: فرمانداري‌ها و شوراهاي فرعي مبارزه با مواد مخدر شهرستان‌ها بايستي با كنكاش و تحقيق در خصوص اماكن مخروبه و آلوده شهر و با همكاري دستگاه قضايي نسبت به تخريب و پاكسازي اين اماكن به طور جد عمل كنند و از بروز خطرات و عوارض ناشي از سوءمصرف مواد مخدر براي ساير شهروندان بكاهند.

وي تصريح كرد: تنها پاكسازي و تخريب اماكن مخروبه و آلوده، راهكار اجرايي براي مبارزه با مواد مخدر نيست بلكه بايستي با اجراي يك برنامه جامع و همه جانبه، معتادين بي خانمان را جمع‌آوري و سرپناه داد و برنامه‌هاي درماني را با حمايت دستگاه‌هاي ذي‌ربط براي آنان اجرا كرد.

اسلامي راد با بيان اينكه اعتياد يك بيماري است و نياز به درمان همه جانبه دارد، اظهار داشت: درمان اعتياد نيز همانند درمان ساير بيماري‌هاي صعب‌العلاج بايستي مورد حمايت ويژه دولت، مسئولين و مردم قرار گيرد و اين بلاي ملي براي ريشه‌كني در جامعه، نياز به يك عزم ملي دارد.

وي با تأكيد بر ضرورت ايجاد شادي و نشاط و سلامت در جامعه ، نقش شوراهاي شهر را در اين خصوص مهم و اثرگذار توصيف و خاطر نشان كرد: شوراهاي شهر علاوه بر انجام امور عمراني و سازندگي و زيباسازي، در مداخله در امر مبارزه با مواد مخدر نيز اهتمام بيشتري داشته باشند. 

گفتني است در اين جلسه معاونين درمان دانشگاه‌هاي علوم پزشكي سمنان و شاهرود به ارائه گزارش درمان و حمايت‌هاي اجتماعي معتادين پرداختند و وضعيت معتادين بي خانمان در استان را مورد بحث و بررسي قرار دادند.

همچنين ضمن تقدير و تشكر از دكتر غلامرضا محمدي معاون سابق درمان دانشگاه علوم پزشكي سمنان و رئيس كميته درمان و حمايت‌هاي اجتماعي شوراي هماهنگي استان، دكتر عبداله‌پور معاون جديد درمان دانشگاه علوم پزشكي سمنان به‌عنوان رئيس جديد كميته تعيين و معرفي شد.

منبع: سایت ستاد مبارزه با مواد مخدر