اعتياد يعنی خوگرفتن و وابسته شدن جسمی‌، روانی و عصبی فرد به مواد مخدر كه ترك يا فرار از آن ناممكن و يا بسيار مشكل است

 لزوم استفاده از روش های جدید در امر مبارزه با مواد مخدر

فرماندار کرمان گفت: توزیع‌کنندگان مواد مخدر از امکانات نوین، پول، اعتبار و شیوه‌های جدید در کار خود استفاده می‌کنند، لذا ما باید با روش‌های جدید و ابتکاری بتوانیم در مقابل آنها بایستیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، محمدعلی توحیدی صبح امروز در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر شهرستان کرمان اظهار داشت: از ابتدای سال جاری 16 تن مواد مخدر در استان کرمان کشف شده که این رقم یک‌ششم از مجموع کشفیات کشور را شامل می‌شود و از این نظر کرمان رتبه اول را در کشور کسب کرده است.

وی افزود: کشف و ضبط این میزان مواد مخدر و توفیقات حاصل شده در باب مبارزه با مواد مخدر نتیجه لطف خداوند، تلاش نیروهای دست‌اندرکار و برکتی است که خداوند به اخلاص این افراد داده است، البته کار بزرگ، هزینه‌های بزرگی هم دارد و افراد زیادی در این راه به شهادت رسیده یا جانباز شده‌اند.

رئیس شورای فرعی هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان کرمان عنوان کرد: این انقلاب به آسانی به دست نیامده، مجاهدت‌ها و ایثارهای کسانی که برای سربلندی این نظام تلاش کردند سبب شده تا اکنون این آسایش و امنیت و فرصت خدمت به دست آید.

وی ادامه داد: تمام تلاش استکبار ضربه زدن به نظام است و راه‌های مختلفی را آزموده است اما به لطف پروردگار هیچ‌کدام به نتیجه نرسیده است و مواد مخدر هم یکی از توطئه‌های دشمن و تهدیدهای نظام است.

توحیدی مطرح کرد: اگر دست روی دست بگذاریم یا با شیوه‌های قدیمی کار کنیم، نتیجه مناسبی نمی‌گیریم، لذا باید علاوه بر مقابله با عرضه مواد مخدر نسبت به آگاه‌سازی بیشتر جامعه، درمان افراد مبتلا و کمک به بازگشت بهبودیافتگان به زندگی اهتمام بیشتری داشت.

فرماندار کرمان افزود: این کاری است که از عهده یک دستگاه بر نمی‌آید و همه ارگان‌ها و دستگاه‌ها باید بسیج شوند، همان‌گونه که در جنگ تحمیلی همه دستگاه‌ها، گروه‌ها و نهادها اعم از مراکز بهداشتی، صنعتی، جهاد نیروهای مسلح، آموزش و پرورش و... حضور داشتند.

وی گفت: تولید و توزیع کنندگان مواد مخدر از امکانات نوین، پول، اعتبار و شیوه‌های جدید در کار خود استفاده می‌کنند، لذا ما باید با روش‌های جدید و ابتکاری بتوانیم در مقابل آنها بایستیم.

 

منبع: خبرگزاری فارس