اعتياد يعنی خوگرفتن و وابسته شدن جسمی‌، روانی و عصبی فرد به مواد مخدر كه ترك يا فرار از آن ناممكن و يا بسيار مشكل است

 دستگیری باند توزیع مواد مخدر صنعتی و روانگردان در دامغان

به گزارش روز چهارشنبه مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان سمنان ، سرهنگ  "غلامرضا کاظم زاده" افزود: با اطلاع از حمل یک محموله مواد مخدر توسط فردی از تهران به دامغان، دو تیم ویژه از ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر موضوع را مورد رسیدگی قرار دادند.

وی اظهار داشت: ماموران انتظامی با کنترل محورهای ورودی دامغان و با همکاری پلیس مبارزه با مواد مخدر استان سمنان، اتوبوس حمل کننده مواد مخدر شناسایی و در کمربندی دامغان متوقف کردند.

این مسوول نیروی انتظامی به شناسایی و دستگیری متهم 34 ساله که یکی از مسافران اتوبوس بود اشاره و تصریح کرد: در بررسی وسایل همراه متهم 70 گرم مواد مخدر صنعتی و روانگردان کشف شد.

کاظم زاده با بیان اینکه متهم در تحقیقات تخصصی پلیس دو تن از همدستان خود را نیز معرفی کرد افزود: متهمان یکی 28 ساله و دیگری 38 ساله در دو عملیات دیگر پلیس دستگیر شدند و ماموران در بازدید از مخفیگاه آنان 93 گرم مواد مخدر روانگردان از نوع شیشه کشف کردند.

وی به گستردگی فعالیت اعضای این باند تهیه و توزیع مواد مخدر اشاره و تاکید کرد: تحقیقات پلیس تا شناسایی اعضای دیگر این باند ادامه دارد.

فرمانده انتظامی دامغان از روانه شدن هر سه متهم این پرونده به زندان اشاره کرد و از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، مراتب را به مرکز فرویت های پلیسی 110 اطلاع دهند.