پایگاه اطلاع رسانی تاریخانه:         سایت فارسی         سایت عربی         سایت انگلیسی         سایت رهانیوز         سایت تصاویر دامغان         سایت چهره های ماندگار

 

مشروح بیانات رهبر انقلاب در نماز جمعه تهران

ولایت خمینی / مقاله ای از دکتر حسن سبحانی

هم استانی خسته نباشید

یادی از یاران / ویژه نامه بزرگداشت شهیدان شاهچراغی و موسوی

دامغان 87 از نگاه سایت تاریخانه

دکتر حسن سبحانی / نکوداشت 12 سال خدمتگزاری صادقانه

سوگند مرد / اثر استاد حسین معلم دامغانی

پیام تبریک بمناسبت حماسه 22 خرداد

مقاله ای از دکتر حسن سبحانی

روایت شهادت / به قلم سردار محمدعلی آسودی

اتحاد رمز موفقیت ماست

دامغان 87 از نگاه سایت تاریخانه

شهید دکتر سید حسن آیت / 60 گلوله برای سکوت

نامه سرگشاده کانون به سرپرست جدید ارشاد دامغان

درباره ماجرای طبقه پنجم بیمارستان دامغان

ستاد غنی سازی اوقات فراغت و انتظارات مردم

وب سایت رها نیوز

ناگفته هایی از دوران نمایندگی دکتر حسن سبحانی

دامغان و سرمایه های انسانی آن

ماه رمضان و خیراندیشان

جایگاه مجلس از نگاه شهید شاهچراغی

رسانه ها و آسیب ها

دامغان 87 از نگاه سایت تاریخانه

وب سایت فعالیت های کانون

طرح پرداخت نقدی یارانه ها از نگاه دکتر سبحانی

دیدار دبیر کانون جوانان تاریخانه با استاد علی معلم دامغانی رئیس محترم فرهنگستان هنر ایران

دبیر کانون جوانان تاریخانه و تنی چند از اعضای شورای مرکزی این سازمان مردم نهاد، با استاد علی معلم دامغانی "شاعر بزرگ معاصر و رئیس محترم فرهنگستان هنر" دیدار و گفتگو نمودند.

در آغاز این جلسه که در فضایی صمیمی برگزار شد، شهاب الدین بنائیان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قیام 15 خرداد، به ارائه گزارشی اجمالی از فعالیتهای دهه اخیر کانون جوانان تاریخانه پرداخت.

وی با اشاره به انتصاب شایسته استاد گرانقدر جناب آقای علی معلم به سمت رئیس فرهنگستان هنر، اظهار داشت: آنان که با قلم متعهد، دانش وسیع و اندیشه والا و ارزشمند جنابعالی همچنین جایگاه ویژه و تاریخی خاندان محترم معلم از مرحوم شریعتمدار و مرحوم میرزا حبیب تا عارف واصل مرحوم میرزا علی اکبر معلم، در این دیار آشنایی دارند، به خوبی واقف هستند که حضور شما در این مسئولیت، واجد برکات فراوانی برای اهالی فرهنگ و هنر سرزمین هنرپرور ما خواهد بود. در ادامه؛ استاد علی معلم دامغانی ضمن تجلیل از شهدای حماسه پانزده خرداد و با تقدیر از حضور اعضای کانون در عرصه فعالیت های فرهنگی استان و شهرستان، به ارائه تحلیلی جامع از وضعیت فرهنگی و اجتماعی کشور پرداختند. ایشان سپس با یادآوری سابقه تاریخی دامغان و جایگاه خاص آن در تاریخ پرفراز و نشیب ایران، فرمودند: مطالعه در فرهنگ ایرانی و اسلامی نشان می دهد که مردم دامغان از سال ها پیش به اهل بیت پیامبر آخر الزمان (ص) ارادت می ورزیدند و پرستش آئین مهر، خود گویای ویژگی های دین باورانه ی این مردمان است.

عضو محترم شورایعالی انقلاب فرهنگی در بخشی دیگر از سخنانش با انتقاد از اشاعه فرهنگ غرب در مشرق زمین و تاثیرات نامطلوب آن بر اقشار مختلف جامعه به ویژه جوانان، ابراز امیدواری نمود تا با جهت گیری های صحیح تر در انجام برنامه ریزی های کوتاه و بلند مدت فرهنگی، روند فعلی که دستمایه برتری تکنولوژیک و پیشرفت های اقتصادی و... آنان است، اصلاح گردد.

عضو محترم کمیسیون فرهنگی هیئت دولت ضمن قدردانی از فعالیت های کانون جوانان تاریخانه برای انتشار ویژه نامه هایی در نکوداشت مقام والای فقهی و اخلاقی علمای عالیقدر شهرستان دامغان، این اقدام کانون را در زمره تلاش هایی دانست که انشاء ا... مورد رضایت پیشگاه با عظمت ربوبی قرار گیرد.

منبع: روابط عمومی کانون جوانان تاریخانه (15/03/89)

 

 

 

 

 

 

 

 

بازگشت به صفحه اصلی

 

آرشیو:     اخبار اجتماعی     اخبار فرهنگی     اخبار علمی     اخبار حوادث     اخبار کانون     از نگاهی دیگر     مقالات و مصاحبه ها     تاریخ و فرهنگ     اخبار دامغان

0

 

copy right © 2009-2012 Tarikhaneh all right reserved .all graphics copy right by tarikhaneh