پایگاه اطلاع رسانی تاریخانه:         سایت فارسی         سایت عربی         سایت انگلیسی         سایت رهانیوز         سایت تصاویر دامغان         سایت چهره های ماندگار

 

مشروح بیانات رهبر انقلاب در نماز جمعه تهران

ولایت خمینی / مقاله ای از دکتر حسن سبحانی

هم استانی خسته نباشید

یادی از یاران / ویژه نامه بزرگداشت شهیدان شاهچراغی و موسوی

دامغان 87 از نگاه سایت تاریخانه

دکتر حسن سبحانی / نکوداشت 12 سال خدمتگزاری صادقانه

سوگند مرد / اثر استاد حسین معلم دامغانی

پیام تبریک بمناسبت حماسه 22 خرداد

مقاله ای از دکتر حسن سبحانی

روایت شهادت / به قلم سردار محمدعلی آسودی

اتحاد رمز موفقیت ماست

دامغان 87 از نگاه سایت تاریخانه

شهید دکتر سید حسن آیت / 60 گلوله برای سکوت

نامه سرگشاده کانون به سرپرست جدید ارشاد دامغان

درباره ماجرای طبقه پنجم بیمارستان دامغان

ستاد غنی سازی اوقات فراغت و انتظارات مردم

وب سایت رها نیوز

ناگفته هایی از دوران نمایندگی دکتر حسن سبحانی

دامغان و سرمایه های انسانی آن

ماه رمضان و خیراندیشان

جایگاه مجلس از نگاه شهید شاهچراغی

رسانه ها و آسیب ها

دامغان 87 از نگاه سایت تاریخانه

وب سایت فعالیت های کانون

طرح پرداخت نقدی یارانه ها از نگاه دکتر سبحانی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مدیر سازمان جوانان استان سمنان: پایگاه اطلاع رسانی تاریخانه در کشور کم نظیر است

اشاره: گفتگو با مدیر جوان سازمان جوانان استان سمنان یکی از اولویت های ما برای اطلاع رسانی برنامه های ایشان به جوانان هم استانی و همشهری بود این فرصت با لطف جناب آقای ناظری پس از بازگشت ایشان از زیارت خانه خدا فراهم گشت. با تشکر از این برادر عزیز برای فرصتی که بدین امر اختصاص داده اند با هم به مرور مصاحبه اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی تاریخانه با یکی از جوان ترین مدیران سازمان ملی جوانان می پردازیم:

تاریخانه: با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما از درگاه خالق متعال، لطفا نظرتان را پیرامون نقش و مسئولیت جوانان هم استانی در پیشرفت استان سمنان با عنایت به سیاست های دولت دهم، بیان نمایید؟

عيد رمضان آمد و ماه رمضان رفت                       صدشکر که این آمد و صد حیف که آن رفت

عرض سلام و ادب و احترام دارم خدمت همه هم استاني هاي عزيزم بخصوص مردم شريف و فهيم دامغان و جوانان فعال و كوشاي دامغاني.

اميدوارم طاعات و عبادات همگان مورد قبول حق تعالي قرار گرفته باشد و پيشاپيش فرا رسيدن عيد سعيد فطر بازگشت انسان به فطرت پاك خويش را تبريك و تهنيت عرض مي نمايم. همانگونه كه خودتان اشاره داشتيد با توجه به سياست هاي دولت خدمتگذار و رويكرد دولت به جوانان بر خلاف نگاه شعاري كه تا قبل از دولت نهم در حوزه جوانان وجود داشت فرصت ها و پنجره هاي نو و تازه اي به روي جوانان گشوده شد در همين راستا و در اولين گام رياست سازمان ملي جوانان از مشاور به جايگاه معاونت ارتقاء يافت كه اين نشان از جايگاه و اهميت موضوع جوانان در دولت است در دولت دهم مب باشد و با انتصاب جناب آقاي مهندس بذرپاش مي توان گفت خود ايشان يكي از جوانترين معاونين رئيس جمهور دنيا مي باشد و قاعدتاً با چنين تغييري نگاه ساير ادارات و ارگان هاي دولتي و غيردولتي نيز تغيير خواهد كرد و قطعاً با این نگاه نسل پرشور و جوان هم استاني هم نقش بسزائي در پيشرفت استان خواهند داشت.

تاریخانه: از دیدگاه شما به عنوان "مدیر سازمان جوانان استان سمنان" برجسته ترین ویژگی و امتیاز جوانان استان سمنان و شهرستان دامغان به تفکیک کدام است؟

جوانان استان سمنان از برجستگي هاي خاصي برخوردار هستند به جرأت مي توان گفت كه اين ويژگي ها در كمتر استاني ديده مي شود. يكپارچگي، انسجام، پيوستگي با مسائل فرهنگي، ديني، مذهبي و اجتماعي سخت كوشي و... از ويژگي هاي بارز جوانان استان سمنان خصوصاً جوانان عزيز دامغاني خلاقیت، ابتکار، اهل علم و تقوي بودن و... مي باشد و شهرستان دامغان با توجه به مفاخر بزرگي همچون استادان بنام معلم دامغانی- حضرت آیت اله میرزا آقا ترابی - حضرت آیت اله محمد رضا خدائی و شهدای بزرگواری چون سيد حسن شاهچراغي و سيد ابوالقاسم داود الموسوي و...  همچون نگيني در بين شهرستان هاي استان مي درخشد و جوانان عزيز هم استاني به خصوص جوانان عزيز دامغاني بايد به داشتن چنين مفاخري ببالند و رهرو آنان باشند.

تاریخانه: لطفا مهم ترین اقدامات دولت دهم برای جوانان در استان سمنان را شرح دهید؟

در سوال اول به بخشي از اقدامات اشاره اي داشتم يكي مباحث مهمي كه سازمان جوانان استان از اولويت هاي خود قرار داد مي توان به موضوع ازدواج جوانان اشاره كرد كه با توجه به نبودن متولي خاص در اين زمينه و ورود سازمان در اين حوزه باعث اتفاقات ارزشمندي گردي . فرهنگ سازي، آموزش جوانان قبل و بعد از ازدواج؛ جلسات مشاوره، راه اندازي كانون هاي آسان سازي ازدواج و... برخي از فعاليت هايي است كه در اين حوزه صورت پذيرفته و در استان سمنان نيز در طول سال شاهد اجراي برنامه هاي متفاوت و مؤثري از سوي سازمان جوانان استان هستيم.

افزايش وام ازدواج جوانان ، راه اندازي صندوق مهر امام رضا (ع) و توجه ويژه به بحث اشتغال جوانان، ساخت مسكن مهر براي جوانان، توجه خاص به جوانان برگزيده و نخبه دانشگاهي و علمي، ورزشي و فرهنگي و هنري نيز از ديگر اقداماتي است كه در دولت خدمتگزار توجه خاصي به آنها داشته و جاي تقدير و تحسين دارد. در كل با عنايت به روحيه جوان باوري و جوان ياوري فرزند استان جناب آقاي دكتر محمود احمدي نژاد رئيس جمهور محبوب سراغ داریم، ايشان جوانان را باور دارند و به توانايي هاي آنها ايمان دارند و همين موضوع باعث شكوفايي هر چه بيشتر استعداد هاي جوانان شده است.

تاریخانه: میزان موفقیت سازمان جوانان استان سمنان در اجرای ماموریت های محوله سازمان ملی جوانان و استانداری سمنان را چگونه ارزیابی می کنید؟

تمام سعي و تلاش ما در جهت رفع همه ي مشكلات و نياز هاي جوانان عزيز هم استاني مي باشد. اما با توجه به رسالت سازمان ملي جوانان و فعاليت هايي كه براي مديريت استان ها تعريف شده در قالب برنامه ها و حمايت از سازمان هاي مردم نهاد جوانان و همچنين همكاري با دستگاه هاي فرهنگي اجتماعي و مشاركت با ساير دستگاه ها سعي كرده ايم كل جوانان استان را تحت پوشش فعاليت ها و اقداماتمان داشته باشيم. البته بنده هنوز معتقدم كه فضا براي كار كردن در حوزه ي جوانان بسيار گسترده و جا برای کار زیاد است و به دنبال تلاش و خدمت صادقانه هر چه بيشتر در جهت حمايت از جوانان استان سمنان مي باشيم و در رابطه میزان موفقيت هم ما نبايد بگوييم و جوانان عزيز بايد با توجه به وظايف سازمان راجع به این موضوع نظر بدهند.

تاریخانه: اصلی ترین رویکردهای سازمان ملی جوانان در سال جاری چه می باشد؟

ما بدنبال اين هستيم تا بتوانيم تمامي اولويت هاي سازمان را در سطح استان جامه عمل بپوشانيم در  موضوع امر ازدواج بدنبال تشكيل شبكه شفا بصورت دبيرخانه در استان و در شهرستانها كانون هاي پيوند مهر هستيم. در بحث اوقات فراغت هم بدنبال تخصصي كردن كلاسهاي اوقات فراغت مي باشيم و تا كنون نيز جلسات منظم و مستمري را با حضور مديران كل دستگاههاي عضو ستاد ساماندهي تشكيل داده ايم و ان شاء ا... بنا داريم فقط به تعطيلات تابستان نگاه نكنيم و اوقات فراغت جوانان را در طول سال برنامه ريزي نماييم. موضوع ديگري كه پيگير آن مي باشيم اگر خدا ما را ياري كند بدنبال ايجاد اداره امور نمايندگي امور جوانان در شهرستان پس از تبديل وضعيت به اداره كل شدن در استان هستيم.

تاریخانه: دیدگاه حضرتعالی درخصوص فعالیت های پایگاه اطلاع رسانی تاریخانه چیست؟

بنده وب سايت ها و پايگاههاي زيادي از تشكل هاي مختلف را رصد كرده ام اما به جرات مي توانم بگويم كه پايگاه اطلاع رساني تاريخانه از پر محتواترين پايگاهها در بين سازمان هاي مردم نهاد در استان و حتي مي توان گفت در سطح كشور مي باشد.

تاریخانه: به عنوان سوال آخر؛ پیام شما خطاب به جوانان محترم دامغانی و به مسئولان شهرستان دامغان چه می باشد؟

البته بنده كوچكتر از آن هستم كه بخواهم پيامي بدهم اما توصيه حقير به جوانان هم استاني و بخصوص جوانان عزيز دامغاني اين است كه روحيه جواني خود را كه توام با نشاط تحرك و پويايي است حفظ كنند  و هيچگاه ياس و نااميدي بخود راه ندهند و در همه ي ماه ها همانند اين ماه مبارك كه رو به پايان است ياد و ذكر خدا را فراموش نكنند و در هنگام مشكلات خود فقط و فقط از خداوند متعال و اهل بیت علیهم السلام استعانت بطلبند و مطمئن باشند كه هيچ دوستي ارزشمند تر از خداوند منان نيست و در تمامي امور خود توكل به خداوند را مد نظر داشته باشند تا بتوانند با تلاش و همت مضاعف مراحل موفقيت طي نموده و با سرافرازي و سربلندي قله هاي افتخار را يكي پس از ديگري فتح نماييد.

با تشکر از حضرتعالی که وقت ارزشمند خود را به انجام این مصاحبه اختصاص دادید.

 

بازگشت به صفحه اصلی

آرشیو:     اخبار اجتماعی     اخبار فرهنگی     اخبار علمی     اخبار حوادث     اخبار کانون     از نگاهی دیگر     مقالات و مصاحبه ها     تاریخ و فرهنگ     اخبار دامغان

0

 

copy right © 2009-2012 Tarikhaneh all right reserved .all graphics copy right by tarikhaneh