پایگاه اطلاع رسانی تاریخانه:         سایت فارسی         سایت عربی         سایت انگلیسی         سایت رهانیوز         سایت تصاویر دامغان         سایت چهره های ماندگار

 

مشروح بیانات رهبر انقلاب در نماز جمعه تهران

ولایت خمینی / مقاله ای از دکتر حسن سبحانی

هم استانی خسته نباشید

یادی از یاران / ویژه نامه بزرگداشت شهیدان شاهچراغی و موسوی

دامغان 87 از نگاه سایت تاریخانه

دکتر حسن سبحانی / نکوداشت 12 سال خدمتگزاری صادقانه

سوگند مرد / اثر استاد حسین معلم دامغانی

پیام تبریک بمناسبت حماسه 22 خرداد

مقاله ای از دکتر حسن سبحانی

روایت شهادت / به قلم سردار محمدعلی آسودی

اتحاد رمز موفقیت ماست

دامغان 87 از نگاه سایت تاریخانه

شهید دکتر سید حسن آیت / 60 گلوله برای سکوت

نامه سرگشاده کانون به سرپرست جدید ارشاد دامغان

درباره ماجرای طبقه پنجم بیمارستان دامغان

ستاد غنی سازی اوقات فراغت و انتظارات مردم

وب سایت رها نیوز

ناگفته هایی از دوران نمایندگی دکتر حسن سبحانی

دامغان و سرمایه های انسانی آن

ماه رمضان و خیراندیشان

جایگاه مجلس از نگاه شهید شاهچراغی

رسانه ها و آسیب ها

دامغان 87 از نگاه سایت تاریخانه

وب سایت فعالیت های کانون

طرح پرداخت نقدی یارانه ها از نگاه دکتر سبحانی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

چهارمین همایش آسیب های اجتماعی و جوانان در دامغان برگزار شد

به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر، کانون جوانان تاریخانه شهرستان دامغان با همکاری پایگاه مقاومت بسیج شهید دستغیب (ره) این شهر، چهارمین همایش آسیب های اجتماعی و جوانان را با محوریت پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر در محل مسجد تاریخانه برگزار نمود.

در ابتدای این جلسه و پس از قرائت قرآن کریم، آقای امینیان دبیر چهارمین همایش آسیب های اجتماعی و جوانان ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین در جلسه به ارائه توضیحاتی درخصوص اهداف برگزاری این همایش از سوی کانون جوانان تاریخانه و پایگاه بسیج شهید دستغیب (ره) پرداخت.

سپس استاد شعبان گردویی یکی از مشاورین مجرّب استان، به عنوان کارشناس اصلی همایش به ایراد سخن پرداخت. او در ابتدا برخی واژه ها از جمله اعتیاد، مواد مخدر، پیشگیری و... را برای جوانان و نوجوانان توضیح داد و سپس به کمک کلیپ، علل اعتیاد به مواد مخدر افیونی را بیان داشت.

وی یکی از دلایل مهم اعتیاد جوانان و به خصوص نوجوانان را عدم نه گفتن به گروه همسالان خود دانست و اضافه کرد؛ نوجوانان باید بتوانند در مقابل تعارف و یا درخواست همسالان خود برای مصرف مواد مخدر و یا سیگار توانایی نه گفتن داشته باشند و این آموزش باید از طرف خانواده ها و مدارس انجام شود.

استاد گردویی بالا بردن اعتماد به نفس و تمرینات تمرکزی را نیز یکی از راه های جلوگیری از اعتیاد به مواد مخدر برشمرد و تصریح کرد؛ یکی از تهدیداتی که ممکن است برای یک جوان و نوجوان به وجود آید تا به سمت اعتیاد پیش برود، بیکاری و عدم اشتغال مناسب است. وی اضافه نمود: کار کردن یکی از مهمترین موانع برای اعتیاد به موادمخدر است، هیچ گاه نباید از کار کردن ترسید و یا تنبلی کرد لذا شایسته است تا دانش آموزان فصل تابستان را برای حرفه آموزی استفاده کنند. آنها با غنی سازی اوقات فراغت خود می توانند باعث جلوگیری از وقوع آسیب های اجتماعی در زندگی خود شوند.

در پایان این جلسه که با حضور افزون بر 100 جوان و نوجوان دامغانی برگزار شد، آقای گردویی ضمن تشکر از برگزار کنندگان این جلسه ابراز امیدواری نمود تا این برنامه های موثر به صورت مستمر اجراء شود.

لازم به ذکر است که کانون جوانان تاریخانه شهرستان دامغان در طی سالهای اخیر، سه همایش تخصصی با موضوع آسیب های اجتماعی و جوانان را برگزار نموده که امسال و در هفته مبارزه با مواد مخدر، چهارمین همایش با محوریت پیشگیری از اعتیاد نوجوانان و جوانان به مواد مخدر برپا گشت.

 

بازگشت به صفحه اصلی

 

آرشیو:     اخبار اجتماعی     اخبار فرهنگی     اخبار علمی     اخبار حوادث     اخبار کانون     از نگاهی دیگر     مقالات و مصاحبه ها     تاریخ و فرهنگ     اخبار دامغان

0

 

copy right © 2009-2012 Tarikhaneh all right reserved .all graphics copy right by tarikhaneh